Podbijanie ogloszen

Kosz jest miejscem do ktorego trafiaja wszystkie posty usuniete. Posty te beda automatycznie kasowane po upływie 2-3 dni. Posty obrazliwe i zawierajace niecenzuralne wyrazy sa kasowane od razu i nie trafiaja do kosza. Jesli zobaczysz swoj post w koszu i mialbys pytania dlaczego zostal tam umieszczony, zapytaj poprzez PW moderatora forum.

Podbijanie ogloszen

Postby GeparD » Fri, 12 February 2010, 05:50

Jak wszystkim wiadomo, ogłoszenia można podbić by pojawiły się na samej gorze. Takie podbicie można dokonać nie wcześniej niż tydzień od umieszczenia ogłoszenia bądź od poprzedniego podbicia. Jeśli nie ma opcji podbicia, wystarczy odpowiedzieć sobie na własne ogłoszenie pisząc np słowo "podbijam", "aktualne" itp.

Ostatnio zauważyłem nagminne łamanie tej zasady i podbijanie sobie ogłoszeń na drugi dzień, bądź, o zgrozo, codziennie. Juz mi znudziło się dodawanie komentarzy i ostrzeganie ze ogłoszenie usunę.

Takie ogłoszenia, które będą podbijane bez przestrzegania w.w. zasady zostaną natychmiast usunięte (z pominięciem kosza, a ogłoszeniodawca zostanie nagrodzony ostrzeżeniem)
GeparD
Site Admin

Re: Podbijanie ogloszen

Postby kowal1981 » Fri, 12 February 2010, 07:04

Gepart vel Ostatnie Slowo, wybaczam ci wiem i rozumiem, ze o 5:50 rano rozne dziwne rzeczy przychodza do glowy.
pozdr
kowal1981
Zadomowiony

Postby Dkwiatki » Fri, 12 February 2010, 08:13

No w koncu jakas zasada na forum sprzedazowym zrobila sie jasna, bo wczesniej to byla jakas straszliwa tajemnica. Kilka razy mialam PW od Władzy, ze postów WOGÓLE nie wolno podbijac. Dzieki GeparD za info.
Dobrze by bylo zajac sie tez regulacja innych przepisów na tym podforum (vide topic myszkotki o nieuczciwym sprzedawcy). Jestem pewna, ze da sie ustalic jakis regulamin, bo zaczyna byc tu niemilo (BTW słuze przykladowym regulaminem sprzedazowego forum, jesli Administracja zainteresowana).
Dkwiatki
Zadomowiony

Postby emigrant74 » Fri, 12 February 2010, 08:47

Jasne Zasady - bardzo dobry pomysl!

Z mojej strony proponuje odcinanie od forum osob piszacych obrazliwe posty. Cos na zasadzie jesli autor watka uzna post za obrazliwy zglasza moderatorowi a ten kasuje post i odcina od forum autora orazliwego watka.
emigrant74
Bywalec

Postby GeparD » Fri, 12 February 2010, 18:05

ja widze ze dla niektorych slowo pisane jest nic nie warte, albo juz po polsku nie rozumieja, kilka watkow polecialo w kosmos. Ja na prawde tego nie rozumiem. Dlaczego inni wiedza o co chodzi i sukcesywnie stosuja sie do zasad a innym chocby wytlumaczyl jak dziecku to dzieciak szybciej zrozumie a on nie... coz jak nie mozna po dobroci to sa inne sposoby.

emigrant74, to jest dobry pomysl z kasowaniem obrazliwych komentarzy, jednak nie wiem czy istnieje mozliwosc zablokowania natreta od danego watku, ale dowiem sie
GeparD
Site Admin

Postby emigrant74 » Fri, 12 February 2010, 21:21

Nie chodzilo mi o odciecie od watku ale raczej o czasowe odciecie od calego forum.

Ale w sumie odcinanie od watku nie bedzie zle z tym ze raczej standardowe skrypty nie obsluguja takiej mozliwosci :-/ przynajmniej o ile wiem a prawde mowiac PHP to nie jest moje hobby wiec moze, moze..moze i toda sie zrobic ;-)

Tak naprawde to co wymysliles bedzie nawet lepsze bo mozna by zalozyc dzial bez zasad i niech sie tam dzieje co chce.

Pozdrawiam
emigrant74
Bywalec

Postby zuzanka » Fri, 12 February 2010, 23:13

Z tym kasowaniem obrazliwych postow to tak bardzo bym sie nie spieszyla...
Chodzi o to,ze "punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia" Dla jednych moze byc cos obrazliwego,a dla innego to po prostu zwykly punkt widzenia niekoniecznie zgadzajacy sie z tym co wszyscy chcieliby uslyszec.
Nie mowie o jakichs wyzwiskach czy cos,to rozumie sie samo przez sie,ze to obrazliwe,ale o jakies rozmowy w niekoniecznie sprzyjajacej atmosferze nie zawsze mozna uznac za obrazliwe....

Mozna po prostu dac najpierw jakies ostrzezenie ,badz prosbe w celu wyjasnienia lub rozwiniecia swoich pogladow,a jesli rzeczywiscie ktos bedzie dalej brnal w niezbyt ladny sposob w dany temat i rzeczywiscie bedzie to bezpodstawne obrazanie kogos badz czegos,to wtedy usunac posty i ewentualnie zablokowac uzytkownika.
Bo czasem moze byc tak,ze blokujac uzytkownika od razu i kasowanie jego /jej postow mozna kogos bezpodstawnie skrzywdzic,najpierw trzeba dac szanse sie wypowiedziec i dojsc do jakiegos kompromisu,ugody.
Niech bedzie tak,ze szanujemy sie nawzajem ,admini uzytkownikow i uzytkownicy adminow.
Rozmowa najwazniejsza,a jak to nie przyniesie skutkow,to pozniej czyny.
zuzanka
Zadomowiony

Postby GeparD » Sat, 13 February 2010, 00:41

zuzanna, ja nie mowie ze nie masz racji, ale takim tokiem myslenia to nigdy nie dojdziemy co jest nie potrzebne w takim watku a co jest, wg mnie nie powinno byc zadnych komentarzy w ogloszeniach, powinny byc tylko informacje o przdmiocie sprzedarzy i "rozmowa" miedzy sprzedajacym a zainteresowanym, wszelkie inne docinki czy komentarze powinny leciec w kosmos. Ostatnio nawet zauwazylem komentarze badz donosy w postaci raportowania postu przez dwoch urzytkownikow oferujacych uslugi w tej samej branzy, przeciez to juz parodia jakas, dzieci w piaskownicy bawia sie grzeczniej niz niektorzy tutaj.

co do ostrzezen to prawde powiedziawszy juz mi sie nie chce, to jest poprostu parodia, zostawiasz informacje w watku, wysylasz PM z prosba, ludzie i tak maja ciebie za przeproszeniem w glebokim powazaniu i robia co im sie podoba. Poprostu nie traktuja takich ostrzezen serio - a tam admin/moderator sobie pogada, pogada i przestanie.

Sa juz rozmowy w toku miedzy admnami/moderatorami by usiasc i porozmawiac sobie "w cztery oczy" i cos z tym zrobic...
GeparD
Site Admin

Postby martin bartnicki » Mon, 15 February 2010, 07:19

niezly bajzel tu macie jak zwykle, dogadajcie sie miedzy soba co wolno a co nie i dlaczego jednym wiecej niz innym.
Niedawno dawalem ogloszenie, podbijalem czyms w stylu "nadal aktualne", przyznaje ze moze czesciej niz co tydzien (nie wiedzialem o tej zasadzie) ale oberwalo mi sie od innego admina za to ze podbijam i powidziel ze mam cos dopisywac bo inaczej ktos moje ogloszenie skasuje, a wiec WTF??

Nie chce wszczynac wojny wiec niepowien kto i co ale radze zrobic u siebie jakis regulamin a potem go stosowac do innych.
Pozdro
martin bartnicki
Stały bywalec

Postby mroweczka666 » Tue, 16 February 2010, 21:16

No ja właśnie tez raz dałam ogłoszenie i na następny dzień podbiłam, to zostało usunięte,ok, potem przeczytałam regulamin i wystawiłam jeszcze raz ten sam przedmiot, ale co mam zrobić, jeżeli osoba zainteresowana tego samego dnia co wystawiłam na sprzedasz, zapyta się "czy aktualne?", to mogę odpisać ze tak?, czy muszę czekać ten tydzień??

Co do jakichkolwiek komentarzy na temat ogłoszeń:

GeparD wrote: wg mnie nie powinno być żadnych komentarzy w ogłoszeniach, powinny być tylko informacje o przedmiocie sprzedaży i "rozmowa" miedzy sprzedającym a zainteresowanym, wszelkie inne docinki czy komentarze powinny lecieć w kosmos.

zgadzam się w 100%
mroweczka666
Bywalec

Next

Return to Kosz