Apartamenty Albertbridge RD/Glenmore St

Wszelkie formalnosci i sprawy zwiazane z mieszkaniem: wynajem, zakup, formalnosci, agencje, dofinansowanie. Prosze nie zamieszczac tu ogloszen.

Apartamenty Albertbridge RD/Glenmore St

Postby Izysia » Wed, 4 June 2014, 10:19

Witam,
dokładnie http://www.propertynews.com/Property/Be ... equarters/
mam się tam wkrótce wprowadzić. Wiem, że okolica nieciekawa w pewnym aspekcie, ale wiem, że tam mieszka kilka rodzin/osób z PL. Mieszkał też kolega i chwalił sobie. Chętnie poznam i pogadam przed wprowadzeniem się. Odezwijcie się, proszę na priva.
Izysia
Bywalec

Re: Apartamenty Albertbridge RD/Glenmore St

Postby GeparD » Wed, 4 June 2014, 19:00

osobiscie bym unikal, nie daleko Short Strand, czyli tutaj zwany Interface - miejsce gdzie lacza sie dzielnice typowo katolickie i tpowo protestanckie. Duzo sie dzieje w takim miejscu i nie koniecznie dobrego.

Ale znam rowniez Polakow mieszkajacych w okolicy Templemore Ave i sobie chwala... jak pisalem wyzej, osobiscie poszukalbym cos innego
GeparD
Site Admin

Postby Izysia » Wed, 4 June 2014, 19:05

Ale Ty tam nie mieszkasz? bo nie wydaje mi sie...
Izysia
Bywalec

Postby GeparD » Wed, 4 June 2014, 19:08

Nie, nie mieszkam i nie chcialbym mieszkac. Moze zabrzmi to dziwnie, ale wole dolozyc i mieszkac w miejscu gdzie jest spokoj i cisza.

Wiem, nigdzie nie jest bezpiecznie, ale jednak wole zapobiegac i zmniejszac ryzyko, niz sie samemu prosic sie o problemy.
GeparD
Site Admin

Postby Izysia » Wed, 4 June 2014, 20:15

Cenię sobie Twoje zdanie i troskę (nie jestem tu sarkastyczna wyjątkowo), ale:
1. chyba byłam specyficzna w moim zapytaniu,
2. kumpel tam mieszkał lata, zapytaj DarkDante:)
3. wiem, że ryzykuję prawdopodobnie samochód, ale i tak już z powodu lokalnych zwyczajów jeżdżę Scruffem, więc jak im się wehikuł spodoba, to pewnie mi oszczędzą trudu sprzedaży.
;)
Izysia
Bywalec

Postby GeparD » Wed, 4 June 2014, 20:29

Z tego co czytam forum juz mialas do czynienia z tutejsza spolecznoscia wiec wiesz na co sie piszesz.
CO do tamtej okolicy, zdanie mam wyrobione nie tylko przez naszych rodakow mieszkajacych tam ale rowniez wsrod tubylcow ta okolica nie grzeszy dobra opinia.

Poprosilas w poscie o opinie, wyrazilem ja. Jesli nie o taka ci chodzilo, sorry. Poprosze kumpla ktory mieszka w okolicy i moge zalozyc sie o krate wodki ze napisze, ze okolica jest ok. Bo mieszka tam jakis czas i nic mu sie nie stalo. Ale poprosze kogos innego i powie ze te miejsce lepiej unikac.

Nie bez przyczyny miejsca takie jak Short Strand nazywane sa interfejsamy i nie sa polecane przy wyborze apartamentow/domow itp. Jak pisalem wczesniej, wszedzie moze cos sie stac i mozemy natrafic na niewygodnego sasiada ale takie miejsca jak interfejsy tylko takie prawdopowobienstwo nasilaja. Tyle ode mnie.
GeparD
Site Admin

Postby Izysia » Wed, 4 June 2014, 22:40

Masz rację. Z drugiej strony fakt, że apartamenty są na piętrze i zabarykadowane podwójnym wejściem jakoś do mnie przemawia. Jak wspomniałam, ryzyko widzę raczej tylko dla samochodu.

Natomiast chętnie się skontaktuje z tymi ludźmi, co już tam mieszkają. Agent/landlord oczywiście nie poda żadnych namiarów, bo mu najzwyklej w świecie nie wolno.
Izysia
Bywalec

Postby Izysia » Thu, 5 June 2014, 10:34

Hyndford Street - jakieś za albo przeciw ktoś ma doświadczenia?
Izysia
Bywalec

Postby Kejmo » Sat, 7 June 2014, 12:43

Izysia wrote:Hyndford Street - jakieś za albo przeciw ktoś ma doświadczenia?

Mieszkamy na Hyndford Street już od jakiegoś czasu i nie było tu żadnych problemów, jedyny minus to głośne parady na Beersbridge od czasu do czasu, ale poza tym jest ok, mieszka tu sporo obcokrajowców.
Kejmo
Bywalec

Postby Karolaaa » Sun, 8 June 2014, 11:02

Izysia wrote:Hyndford Street - jakieś za albo przeciw ktoś ma doświadczenia?

Mieszkalam tam jakis czas temu i nie bylo zadnych problemów, cala rodzina mieszkała na tej ulicy (w 4 domach) i nigdy nic sie nie dzialo. Jedyne co to nowe domy po lewej stronie byly wiecznie zalewane podczas deszczu :-)
Karolaaa
Zadomowiony

Next

Return to Mieszkanie - problemy