Polski meetup IT.

No bo nie sama praca i obowiazkami zyje czlowiek. Mozna tu zamieszczac i omawiac wszelkie legalne propozycje zgromadzen/imprez/inicjatyw - zarowno niekomercyjnych jak i zarobkowych.
Forum publiczne - rejestracja jest niekonieczna ale czasem warto zajrzec tutaj.
Forum rules
No bo nie sama praca i obowiazkami zyje czlowiek. Mozna tu zamieszczac i omawiac wszelkie legalne propozycje zgromadzen/imprez/inicjatyw - zarowno niekomercyjnych jak i zarobkowych.
Prosimy grupy wyznaniowe i inne "wojujace" frakcje o rozsadne redagowanie swoich publikacji.

Polski meetup IT.

Postby Tomi84pl » Thu, 15 October 2015, 17:50

Witam,

Poszukuję chętne osoby, które chciałby by się rozwijać w kierunku IT lub już pracują w zawodzie i są z Belfastu lub okolic. Myślę o zawiązaniu stałej grupy, która organizowałaby spotkania co jakiś systematyczny czas.

Najpewniej spotkania odbywałyby się w porze wieczorowej w FarsetLabs.

Osoby zainteresowane proszę o PW lub post pod tematem.

Pozdrawiam
T.
Tomi84pl
Bywalec

Re: Polski meetup IT.

Postby robak » Sat, 17 October 2015, 21:41

Tam jest kilka innych meetupow juz, no chyba ze chodzi konkretnie o typowo polska grupe i po polsku mowiaca, bo ogolnie to w FarsetLabs jest kilka innych fajnych spotkan, a ludzi fajnych jeszcze wiecej :)
robak
Admin

Postby Tomi84pl » Sun, 18 October 2015, 10:45

No właśnie jest sporo spotkań, chociaż na żadnym na którym byłem nie widziałem Polaków. Serio jest nas tak mało? Czy się wszyscy pochowali? :-)
Tomi84pl
Bywalec

Postby DarkDante » Sun, 18 October 2015, 12:43

Niekoniecznie mało. Może niektórych takie spotkania po prostu nie interesują (na przykład mnie :) )
DarkDante
Admin

Postby Tomi84pl » Sun, 18 October 2015, 13:01

Dobra dobra :p może jednak ktoś się zgłosi :-)
Tomi84pl
Bywalec

Postby robak » Sun, 18 October 2015, 18:31

Ja akurat pracuje w miejscu, gdzie mam takich samych, pozytywnych swirow, jak w FL. Ba! Z dwoma z nich pracuje. Po prostu bedac w swiecie IT nie za bardzo jest potrzeba kontaktu wylacznie z rodakami, bo jest sporo naprawde swietnych osob lokalnych (i ogolnie anglojezycznych) i mozna sie sporo dowiedziec/nauczyc/podzielic wiedza w ten wlasnie sposob. Nie ma koniecznosci odcinac sie i tworzyc polska grupe. Przynajmniej tak mi sie wydaje. Poza tym, obecnie (w mojej pracy zwiazanej z IT), glownie majstruje jako sysadmin, wiec spotkania typowe dla programistow go, czy python nie do konca mi leza. Fakt, browar i pizza zawsze dobre sa, ale to mam w pracy :P W koncu sie wbyiore na jakies spotkanko. BASH! sie zbliza, eventy zwiazane z raspberry PI chyba na grudzien maja zaplanowane, ze ja lubie sie m.in. z PI, to chetnie popatrze, poslucham, porozmawiam o mozliwosciach tego malenstwa. Sam uzywam w niektorych projektach, bo cenowo pieknie to wyglada, niezawodne jak na razie, a mozna sporo zdzialac przy dozie fantazji.
robak
Admin

Postby Tomi84pl » Mon, 19 October 2015, 12:25

W sumie nie chodzi mi tylko o założenie grupy dla samej jej polskości głównie chodzi tu o czynnik IT. Oj i na pewno nie były by to spotkania typowo dla programistów. Moja działka to infrastruktura sysops/netops/noc, mało tam dev :-)

Może znalazły by się osoby które chciałyby zacząć w IT i mają jakieś nawet niewielkie doświadczenie z PL ale nie wiedzą jak ugryźć ten temat tu na miejscu? Zaczął się złoty okres dla IT w Belfaście, zarobki dogoniły już te z Dublina, Cork czy nawet z Londynu więc czemu by sobie jakoś nie pomóc ;-)
Tomi84pl
Bywalec

Postby robak » Mon, 19 October 2015, 20:24

Mowię o tych spotkaniach, o których wiem. Nie śledzę farset na codzień, choć codzień mam kontakt z jednym z nich. Może to tez przez fakt, ze im mniej rodaków w pracy, tym przyjemniej sie pracuje, bo żaden kłód pod nogi nie wrzuca, zeby sie "wykazać".
robak
Admin

Postby Tomi84pl » Tue, 20 October 2015, 06:36

Wszyscy wiedzą jak to jest :-)

Ja mam to "szczęście", że w firmie jestem sam jeśli chodzi o Polaków, w ogóle to za dużo osób z po za UK to tu u mnie nie ma.

Zauważyłem jedną ciekawą prawidłowość, że im niższy szczebel tym większe kłody, no ale to temat na inną dyskusje.

No tośmy popłynęli z tematem :-)
Tomi84pl
Bywalec

Postby robak » Tue, 20 October 2015, 08:17

Tu masz racje. Im blizej "lopaty", tym wieksze cwaniaki sie trafiaja. U mnie tez jako jedyny Polak jestem, ale ze dzialamy tez w Londynie (mowie tylko o UK teraz), to i Londyn obsluguje a co za tym idzie czasem tam sobie pojade, zeby nie brac firmy zewnetrznej i zrobic cos po swojemu po prostu i tam juz caly przekroj swiata i... zlego slowa nie powiem na zadna z narodowosci z ktorymi mialem tam przyjemnosc pracowac (i pracuje na codzien zdalnie). Anglicy, Szkoci i Irlandczycy w standardzie, do tego Francuzi, Portugalczycy, Wlosi, Pakistanczycy, Chinczycy, Malezyjczycy, Slowacy i... Polacy tez sie trafiaja (glownie freelancerzy) i zlego slowa nie powiem na zadnego z nich! Z kazdym z ktorym mialem i mam przyjemnosc pracowac, pracuje/pracowalo mi sie rewelacyjnie. Twoja teoria z wysokoscia szczebla sie naprawde sprawdza. Robimy naprawde duze projekty i pewnie wszystkie osoby z tego forum uzywaja ich na codzien ;)
robak
Admin

Next

Return to Imprezy/Wydarzenia/Inicjatywy