Zwrot pieniędzy z podatku (TAX-u)

porady dotyczace metod zalatwienia roznych formalnosci - konta w banku, pozwolenia na prace, ubezpieczenia, karty kredytowej, prawa w UK ... Zachecam do zajrzenia tutaj

Zwrot pieniędzy z podatku (TAX-u)

Postby remigiuszb » Tue, 26 June 2012, 15:39

Witam otóż szykuje sie do powrotu do Polski w przeciągu kilku miesięcy, myślę tym samym o pieniądzach ktore zostaly tutaj odprowadzone na moja emeryture. Zastanawiam sie czy moge sie ubiegać o ich zwrot, jesli tak to proszę o informacje na ten temat. Badz miejsce gdzie mogę je uzyskać.

Jaka jest możliwość uzyskania tych pieniędzy, pracuje w UK stale od ponad 3,5 roku, wszystko legalnie wiec trochę sie tego uzbierało. Do tego pilnie potrzebuje zastrzyku pieniędzy przed wyjazdem, mając tym samym pewne zamiary, pójścia dalej w Polsce. Myślałem o kredycie, ale kredyt to kredyt.
remigiuszb

Re: Zwrot pieniędzy z podatku (TAX-u)

Postby szagisbrrr » Wed, 27 June 2012, 18:01

Nie wiem jak z poprzednimi latami, ale podatek, ktory odprowadziles w przeciagu obecnego roku podatkowego mozesz otrzymac z powrotem z urzedu podatkowego pod warunkiem, ze zadeklarujesz, iz nie wrocisz przez najblizszy rok do UK. Gdybys mimo wszystko zdecydowal sie powrocic i pracowac H&M Revenue zarzada tych pieniedzy z powrotem. Tak przynajmniej bylo w przeszlosci- proponuje (jesli nie bedzie innych sugestii forumowiczow) przejsc sie do urzedu podatkowego i spytac sie na miejscu zanim ktos cie wysle do helpline.
szagisbrrr
Forumowy wymiatacz

Postby Miszka » Fri, 27 July 2012, 07:36

Ja rozliczałem się po powrocie do Polski przez firmę i generalnie jeżeli nie lubisz zabawy z urzędnikami to polecam. Firm jest wiele, wystarczy wpisać w necie zwrot podatku z zagranicy i dobrze zapoznać się regulaminem czy promocjami. Składasz potrzebne dokumenty, a oni wszystko za Ciebie załatwiają, ja otrzymałem zwrot podatku z Wielkiej Brytanii chyba po 1,5 msc, więc szybko:)a o zwrot można się ubiegać do 5 lat wstecz.
Miszka
Nowy na forum

Postby Miki » Thu, 3 January 2013, 15:48

Tak i nie we wszystkich odpowiedziach jest troche prawdy. Najlepiej bedzie jezeli udasz sie do Urzedu skarbowego.

Z mojej wiedzy wynika jasno ze mozesz odzyskac podatek z okolo 5 lat w stecz ale nie mozesz juz tu wiecej wrocic albo jak wrocisz to nie nalezy Ci sie zadna pomoc.

A a co wazne jezeli odzyskasz podatek stad to bedziesz musial rozliczyc te pieniadze w Polsce i tam zaplacic za nie podatek... wiec teraz pytanie czy warto ?!?!
Miki
Nowy na forum

Postby Mishima01 » Sat, 24 January 2015, 04:56

Dobre... My z zona mielismy przychod ok 23tys i dostalismy 30f... na miesiac... A co do obliczen oni zawsze kaza czekac do nast roku rozliczeniowego nawet jesli zmiany w dochodzie zaszly w roku poprzednim
Mishima01
Nowy na forum

Postby samurajjka » Wed, 11 February 2015, 11:29

Mishima01 wrote:Dobre... My z zona mielismy przychod ok 23tys i dostalismy 30f... na miesiac... A co do obliczen oni zawsze kaza czekac do nast roku rozliczeniowego nawet jesli zmiany w dochodzie zaszly w roku poprzednim

A kto Cie rozliczał?
samurajjka
Nowy na forum

Postby sliwka » Wed, 18 February 2015, 15:55

no i jak dowiedziales sie konkretow u zrodla czyli w jakims urzedzie? podobno to mit zeby odzyskac caly podatek a potem 5 lat nie masz wjazdu do uk be bedzie trzeba znowu to oddac. napisz jak wiesz cos wiecej
sliwka
Bywalec

Postby rosiaska » Wed, 22 April 2015, 12:15

Wjazd masz zawsze, poza tym o zwrot tego podatku można starać się po 4 latach kiedy już wiesz że tam nie zjedziesz z powrotem
rosiaska
Nowy na forum

Return to Prawo, podatki, urzedy, Banki