miałem wypadek, co dalej...

porady dotyczace metod zalatwienia roznych formalnosci - konta w banku, pozwolenia na prace, ubezpieczenia, karty kredytowej, prawa w UK ... Zachecam do zajrzenia tutaj

miałem wypadek, co dalej...

Postby arthrawn » Wed, 22 October 2014, 08:06

Wczoraj, skasowałem swoje auto. Samochód całkowicie rozbity. Ja trafiłem po wszystkim do szpitala. Szok, poobijane żebra...głównie ból...jechałem prawidłowo. Auto przede mną gwałtownie się zatrzymało i nie miałem szansy na zatrzymanie się. Koła wpadły w poślizg na mokrych liściach. Myślę, że ze mnie zrobią winnego zdarzenia...

Co mam dalej w tej sprawie robić...poradnik dla tych, którzy mieli taką przygodę...
Bardzo proszę o pomoc...

Oczywiście mam ubezpieczone auto - axa - Comprehensive oraz car plus...

nie byłem pod wpływem alkoholu czy dragów...to mój pierwszy raz...

mam ubezpieczenie wypadkowe, odnośnie złamań itp

pomóżcie :)
arthrawn
Bywalec

Re: miałem wypadek, co dalej...

Postby CaptureTheFlag » Wed, 22 October 2014, 08:58

Niestety w tej materii nic nie mogę pomóc ale życzę szybkiego powrotu do zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Swoją drogą w tym roku rozpędziła się Irlandia Północna np jeśli chodzi o przypadki śmierci w wypadkach komunikacyjnych. W tamtym roku były to chyba 52 przypadki a w tym już ponad 20% więcej a 2 miesiące jeszcze przed nami wraz z najniebezpieczniejszym okresem świątecznym.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
CaptureTheFlag
Bywalec

Postby Arturo » Wed, 22 October 2014, 12:21

Wina pewnie twoja. Niesmiertelne " zachowaj odstep" Jak pelne ubezpieczenie, to dostaniesz zwrot wartosci auta. Tylko uwazaj, bo beda chcieli wycenic jak najnizej.
Arturo
Guru Forum

Postby abecede » Thu, 23 October 2014, 13:54

Wracaj do zdrowia, pewnie tak bedzie "zachowaj odstep". Trudno sie mowi. Najwazniejsze ze nic powaznego sie nie stalo Tobie. Dostaniesz zwrot kosztow auta wg ich wyceny, auto zastepcze i po znizkach. Niestety. Powodzenia i mam nadzieje ze to byl taki samochod na dobicie. Jaak kiedys moj kolega mial wypadek to sie ucieszyl, bo z sentymentu nie chcial oddac auta na szrot a tak samo sie rozwiazalo. Z jego winy bo wjechal z podporzadkowanej na glowna prosto pod busa.
abecede
Stały bywalec

Postby arthrawn » Sun, 26 October 2014, 13:45

czekam, czekam...nagle mam już 6 połączeń od firm zajmujących się wywalczaniem odszkodowań...
faktycznie boli mnie szyja i kręgosłup...na drugi dzień po wypadku, nie miałem siły głowy podnieść z poduszki...i koszmarny widok, czyli moment jak wjechałem pod boxera...nie sądziłem, że to może się odezwać...

odszkodowanie...co robić, o czym pamiętać...

a auto, w sumie pierwsze w którym - może się nie zakochałem, ale byłem z niego zadowolony. Auto dopasowane dla mnie :) miał wadę, nie mieściły się wędki w drodze na rybki, ale dawało radę...2 tygodnie temu przegląd przeszło...parę funtów zainwestowałem...a tu taka przygoda...koleś z parkingu policyjnego, powiedział, że skoro poduchy wywaliło, to będzie kasacja...

auto zastępcze...jak wygląda sprawa jego otrzymania w axa? mam pełne ubezpieczenie z zastępczym autem...miał ktoś?...
arthrawn
Bywalec

Postby LCS » Thu, 6 November 2014, 09:08

Te firmy które sie odezwały propo wywalczenia odszkodowania dla Ciebie - sprawdź czy są to firmy z Northern Ireland ? Jesli są z tamtej wyspy NIE MAJĄ PRAWA REPREZENTOWAĆ Cie tutaj. Przyja sprawę, potrzymają twoje papiery przez rok, a potem i tak wynajmą ci pierwszą lepszą tutejszą kancelarię.

Lepiej idź do tutejszej sprawdzonej firmy od razu. Jeśli chcesz namiary-daj znać.

Pozdrawiam!
LCS
Stały bywalec

Postby karin » Thu, 25 April 2019, 05:05

Warto też samodzielnie poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie. Nie każdy wie co mu się należy i kiedy. Zwłaszcza za granicą. Na szczęście dostęp do sieci jest teraz niemal wszędzie i można korzystać z serwisów jak ten https://euroodszkodowania.pl/, gdzie poruszana jest szeroko pojęta tematyka odszkodowań dla osób przebywających za granicą. Zresztą jest tam sporo innych informacji o zasiłkach itp. więc moim zdaniem warto rzucić okiem.
karin
Nowy na forum

Return to Prawo, podatki, urzedy, Banki