Uznanie zniżek w AXA

porady dotyczace metod zalatwienia roznych formalnosci - konta w banku, pozwolenia na prace, ubezpieczenia, karty kredytowej, prawa w UK ... Zachecam do zajrzenia tutaj

Uznanie zniżek w AXA

Postby marcineke » Sun, 11 May 2014, 13:38

Witam
Od kilku miesięcy walczę z AXA w Ballymena w sprawie uznania zniżek które dostarczylem z polski.Najpierw był problem bo na zaświadczeniu były aktualne polisy więc sprzedałem na szybko auta niestety na wykazie dalej polisy były widoczne więc uzyskałem od firmy ubezpieczeniowej zaświadczenie ze polisy zostały zamknięte i przepisane na nowych właścicieli.Zaświadczenie takie
dostarczylem do AXY i powiedzieli ze zniżki uznają jak zaakceptuje to oddział w Dublinie.Mimo upływu 3 miesięcy nie otrzymałem żadnej odpowiedzi więc napisałem meila do polskiego oddziału AXA w Dublinie gdzie otrzymałem odpowiedz żeby wyjaśniać sobie to tam gdzie kupiłem polisę.Więc poszedłem do AXA w Ballymena a ci powiedzieli ze dokumenty były nie oryginalne(a były na papierach firmowych z pieczątkami) i w dodatku zgubili je.
Więc po kilku dniach dostarczylem inny dokument który otrzymałem od firmy Inter Risk z polski gdzie również zaświadczenie było na papierze firmowym z kolorowymi pieczątkami i po 2 tygodniach otrzymałem pismo iz nie mogą zweryfikować zniżek.Po kontakcie telefonicznym i usłyszałem ze była to fotokopia i zniżek nie uznają.
Napisałem skargę do polskiego oddziału AXA w Dublinie opisując całą sytuację i od tygodnia brak odzewu.
Może miał ktoś podobne problemy z ubezpieczeniem i komuś udało, się wywalczyć zniżki zwłaszcza ze trochę kasy można odzyskać która sie należy.
marcineke
Nowy na forum

Re: Uznanie zniżek w AXA

Postby robak » Mon, 12 May 2014, 14:44

Weź wszystko co masz na papierze i idź do prawnika. Skoro bawią sie w kotka i myszkę, niech prawnik napisze im pismo, albo założy sprawę jesli łaskawie nie rusza szanownych tylkow do roboty. Zadaj im tez pytanie, na jakiej podstawie twierdza, ze dostarczone przez Ciebie dokumenty to kopie. Zarzuc im tez zgubienie, bo skoro zgubili, to ich problem. Niech sie skontaktują teraz sami z Twoim poprzednim ubezpieczycielem. Weryfikacja to prosta sprawa. Ktos tam po prostu cis kręci! Możesz tez iść do innego oddziału.
robak
Admin

Postby marcineke » Fri, 16 May 2014, 16:05

Prawnik bedzie pewnie droższy niż wartość polisy, kiedyś potrzebowałem potwierdzenia podpisu u notariusza i taniej mnie wyszło kupić bilet do polski na weekend.Wysłałe drugi list do Axy w Dublinie ale dalej łaskawie nie odpowiadają
Poprosiłem też na stronie Axy o kontakt z polskim konsultantem w sprawie nie uznania zniżek może łaskawie ktoś zadzwoni.
marcineke
Nowy na forum

Postby marcineke » Mon, 14 July 2014, 12:45

Po kilku tygodniach próby załatwienia czegokolwiek z AXA, łaskawie odzzwoniła polska konsultantka z AXA i poinformowała mnie, iż AXA nie ma obowiązku akceptacji polskich zniżek i czy to robi czy nie zależy od jakiś tam osób w Dublinie którzy podejmują decyzję na tak lub nie bez podania uzasadnienia i ich odpowiedź jest ostateczna i niepodważalna.Zapytawszy się czemu łżą na stronie internetowej iż polscy klienci są dla nich ważni i nie ma problemu z uznaniem zniżek, usłyszałem odpowiedź iż jeśli mi nie pasuje ubezpieczenie to zawsze mogę je zmienić na inną firmę.Nigdy nie spotkałem się z tak nieprofesjonalnym podejściem firmy ubezpieczeniowej.
Czy ktoś spotkał się z firmą na terenie Irlandii Północnej uznającej polskie zniżki?
Polisa kończy mi się we wrześniu, chciałbym zmienić auto na większe i koszt polisy mocno mnie w tym blokuje.
marcineke
Nowy na forum

Postby RobinCzWa » Mon, 14 July 2014, 15:45

Idź do jakiegoś brokera i tam spróbuj. Ja tak zrobiłem w Douglas Insurance na Ormeau Road , co prawda było to 7 lat temu, ale wszystko uznali na słowo.
RobinCzWa
Nowy na forum

Postby marcineke » Tue, 15 July 2014, 23:15

Teraz podobno się wycwanili, po kilku dniach przychodzi pismo żeby dostarczyć im zniżki pocztą a że większość firm polskich nie uznaje dowalają dopłatę.Do niedawna Axa nie robiła problemów a teraz robią.
Chyba zostaje płacić cały haracz.
marcineke
Nowy na forum

Postby robak » Sun, 20 July 2014, 23:41

Pewnie za dużo wałków robili kochani rodacy, to i cywilizacja sie skończyła. Jak mialem tu pierwsze auto, to zniżki na gębę dostałem. Nigdy nie musiałem nic dosylac. Potem inne firmy dawały wg tego co pierwsza z ubezpieczalni wystawiła, a do tego każde nowe auto przed zakupem sprawdzałem, czy bedzie mnie stać na ubezpieczenie. Teraz za pełna opcje ubezpieczeniowa nowego praktycznie auta, płace wręcz grosze, bo jakos £230/rok i nie jest to żadne maleństwo, a auto ktore ma całkiem spory bagażnik i spokojnie 4 osobowa rodzine mieści, a i jeszcze jedna osobę zabrać mozna.
robak
Admin

Postby dorcia9996 » Tue, 5 February 2019, 17:40

Ubezpieczyć też mozna od razu w UK np tutaj: https://www.polplan.co.uk/ Firma ma oferty właśnie dla Polaków, więc z formalnościami dużo łatwiej. Moim zdaniem to najlepsza z możliwych opcji.
dorcia9996
Nowy na forum

Return to Prawo, podatki, urzedy, Banki