kombi bojler brak termostatu

Wszelkie formalnosci i sprawy zwiazane z mieszkaniem: wynajem, zakup, formalnosci, agencje, dofinansowanie. Prosze nie zamieszczac tu ogloszen.

kombi bojler brak termostatu

Postby abecede » Tue, 24 November 2015, 02:35

Potrzebuję pomocy z ogarnięciem ogrzewania olejowego. Wprowadziliśmy sie do domu w którym jest kombi bojler ale nie ma termostatu. Są za to głowice na każdym kaloryferze. I takie pokrętło z manualnym ustawieniem czasowego włączania ogrzewania i ciepłej wody. Problem polega na tym że jak ustawie czasowo np. dwie godz potem przerwa - to w miedzy czasie temperatura w domu spada znacznie powiedzmy z 20st na 15 w przeciągu pól godziny do godziny. Jak ustawię głowice na 5 to piec w ogóle się nie wyłącza i nie wyrobię na olej :(Nie wiem jak to ugryźć aby temperatura w domu była optymalna 15st to przy małym dziecku jednak za mało :-( Niestety dom przewiewny niby podwójne szyby ale wielkie okna typu bay. Muszę przeżyc tę zimę bez pustki w portfelu. Pomocy :)
abecede
Stały bywalec

Re: kombi bojler brak termostatu

Postby thornvald80 » Tue, 24 November 2015, 21:43

Metoda najprostsza na poczatek: skontaktuj się z właścicielem domu... Albo jeśli nie masz gdzieś pod ręką instrukcji zadzwoń do 'hydraulika' lub innego specjalisty od boilerow... Nie ma co kombinować po ciemku...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
thornvald80
Forumowy wymiatacz

Postby abecede » Tue, 24 November 2015, 22:58

Hej, dziękuje za post. Ogólnie z właścicielką a raczej z agencja jestem w kontakcie od dwoch tygodni. Podobno landlady zgodziła się na założenie termostatu i położenie wełny na dachu, tylko nie ma komu zrobić bo agencja ma jednego "specjaliste - złotą rączke". I tak czekam około dwóch tygodni aż się pojawi. W innych mieszkaniach miałam do tej pory termostat i w ogóle nie zwróciłam uwagi że go nie ma. Grzejniki sa z blachy - konwektorowe. Narazie głowice przestawiłam na 3 w kazdym pokoju i grzeje częściej. Idę metodą prób i błędów. Zużycie oleju jest bardzo duże przy temp ok 17-19stopni. W nocy spada do 13 nawet ale w sypialni włączam dmuchawę bo dziecko łyka zimne powietrze i choruje :( Ogólnie cena oleju nie powala ale nie wiem jak będą wyglądały kolejne miesiące czy kolejna zima. Z jednej strony czytałam ze kazdy kocioł założony po 2004 musi być połaczony z termostatem pokojowym ale to sa brytyjskie wytyczne z prawa budowlanego więc nie wiem jak to się ma do NI. Liczyłam że ktoś może nie ma tego termostatu i powie mi jak mniej więcej ustawić ten zegarek aby utrzymywać temperature optymalną w domu. Niestety u nas tylko niektóre osiedla mają podłaczenie do sieci gazu ziemnego i bardzo cięzko utrafić domek w tamtych okolicach. Listy oczekujących na oglądanie są czesto zabukowane na kilka tyg do przodu (przynajmniej w mojej agencji). Pomijając już cene wynajmu :) Pozdrawiam
abecede
Stały bywalec

Postby thornvald80 » Tue, 24 November 2015, 23:46

Jeśli chodzi o dogrzewanie domu to poszukaj po necie, mnie się udało załapać na darmowe docieplenie 'strychu' plus kolesie sprawdzili mi boiler... Przy okazji mógłbyś zapytać co i jak...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
thornvald80
Forumowy wymiatacz

Postby abecede » Thu, 26 November 2015, 20:55

Hej. W naszym councilu kasa się już skończyła na darmowe docieplenia. Kontaktowałam się także z naszym dostawcą prądu bo oni też mają dotacje ale prywatny landlord musi dołożyć połowe kasy za ocieplenie a w gre wchodziło cavity insulation plus strych. Agencja przekazała właścicielce, ale zgodziła się, ze sama zapłaci za wełne plus termostat. Czekam już kolejne 3dni. W agencji mówią, że się tym zajęli, ale dalej czekam. Nie wiem czy to nie jest granie na zwłoke po prostu. Zobacze do końca tyg.
abecede
Stały bywalec

Postby Nerwool » Fri, 27 November 2015, 07:24

W necie znajdziesz więcej informacji albo przedzwoń do znajomych :P Ja ogolnie wymieniłbym to ogrzewanie bo jest strasznie niewydajne :)

Postby abecede » Tue, 1 December 2015, 22:59

Niestety o zmianie ogrzewania moge pomarzyć. Narazie ustawiam te pokrętełko i w domu przy dzisiejszej pogodzie jest 17 stopni w nocy i 20 w dzien. Powymieniałam uszczelki w oknach i ociepliłam szpary pod parapetem pianką. Temp ma spasc w tym tygodniu wiec zobaczymy na ile to sie zdało :)
abecede
Stały bywalec

Postby molofus » Mon, 1 February 2016, 08:19

Najlepiej by było zmienić ogrzewanie, ale skoro nie możesz to komplikuje sprawę. Pogadaj z właścicielem, może wie jak ten piec ogarnąć.
molofus
Nowy na forum

Postby abecede » Thu, 4 February 2016, 00:34

Niestety, po ociepleniu wszystkiego co możliwe w miarę moich możliwości finansowych w pokojach nadal jest zimno. Położyłam termometr koło okna a tam całe 8stopni. Zerwałam plastikowe nakładki z okien a tam okno osadzone bez uszczelnienia na gołych cegłach. Niestety właścicielka nie chce niczego zrobić więc czekam do końca umowy i zmykamy stąd jak najdalej :)
abecede
Stały bywalec

Return to Mieszkanie - problemy