Wynajecie mieszkania przez agencje[nowo przyjezdni]

Wszelkie formalnosci i sprawy zwiazane z mieszkaniem: wynajem, zakup, formalnosci, agencje, dofinansowanie. Prosze nie zamieszczac tu ogloszen.

Wynajecie mieszkania przez agencje[nowo przyjezdni]

Postby krisuu » Sat, 31 August 2013, 06:12

witam,czy ktos moglby mi powiedziec czy osoby ,ktore dopiero przyjechaly tutaj z polski [1st time]beda miały problemy zeby Wynajać mieszkanie przez agencje i jakie dokumenty ewentualnie są potrzebne
z gory dziekuje.
krisuu
Bywalec

Re: Wynajecie mieszkania przez agencje[nowo przyjezdni]

Postby Karolaaa » Sat, 31 August 2013, 10:18

krisuu wrote:witam,czy ktos moglby mi powiedziec czy osoby ,ktore dopiero przyjechaly tutaj z polski [1st time]beda miały problemy zeby Wynajać mieszkanie przez agencje i jakie dokumenty ewentualnie są potrzebne
z gory dziekuje.

Ja wynajmujac mieszkanie przez agencje musiałam pokazać payslipy za ostatnie 6 miesiecy i do tego miec kogos kto podpisze oswiadczenie ze w razie W bedzie placil raty. Z kolei w drugiej agencji chcieli potwierdzenia od pracodawcy ze oracuje i tyle.
Wszystko zależy od agencji, to są ich indywidualne wymagania i lepiej jest zapytac u źródła :-)
Karolaaa
Zadomowiony

Postby Best Business » Tue, 3 September 2013, 08:49

Pomagalem pare razy osoba z Polski w wynajeciu tu mieszkania przed ich przyjazdem, troche to jest skomplikowane.

Jesli osoby, o ktorych wspominasz, jeszcze tu nie pracowaly, to agencja moze poprosic o podpis gwarantora, czyli, jak napisano powyzej, osoby gwarantujacej oplacanie czynszu (powinien to byc rezydent UK, czasami wymagaja by posiadal wlasny dom).

Oczywiscie, jak w kazdej agencji nie obedzie sie bez depozytu.

Jedni z moich znajomych mieli tez pokrycie finansowe na polroczny rent, ale raczej agencja nie bedzie tego wymagala.

Mozliwe, ze latwiej bedzie im wynajac od prywatnego landlorda (np. z ogloszen na gumtree).

Pamietajcie zawsze o srodkach ostroznosci przed wynajeciem -skrot do tematu na forum ponizej:
viewtopic.php?f=16&t=32623
Best Business
Zadomowiony

Postby dorian0404 » Tue, 3 September 2013, 18:17

My wynajmujac przez agencje musielismy pokazac ,ze pracujemy isa dochody ,w 1 agencji w jakiej wynajmowalismy jako,ze nie bylismy 6 m-cy musielismy miec gwarantora ktory by w razie naszego nieplacenia oplacal za nas no i do tego platna kaucja plus miesiac z gory i ewentualnie jak jest ogrzewanie na gaz ale na rachunki to depozytu 200 czy 250 niepamietam dokladnie ile bylo..Jest tutaj gosciu Joe sie chyba zwie i on jest prywatnym landlordem ma dosc niskie ceny.Pozdrawiam.
dorian0404
Forumowy wymiatacz

Postby GeparD » Wed, 4 September 2013, 08:13

Nie wiem jak jest przy pierwszym mieszkaniu, ale w czerwcu zmieniałem adres i musiałem dać referencje od poprzedniego właściciela, miejsca zatrudnienia i informacje o zarobkach. Agent ma tabele z widełkami i np wynajmując mieszkanie za 450 musisz zarabiać rocznie w przedziale od X do Y.
GeparD
Site Admin

Postby dorian0404 » Wed, 4 September 2013, 08:26

Dokladnie -nie kazde mieszkanie chca wynajac.My malo zarabialismy i tylko pare domow Nam zaoferowali.
dorian0404
Forumowy wymiatacz

Postby Kejmo » Sat, 4 January 2014, 15:09

Od nas w McClearys nic nie wymagali, było tylko chcę ten dom i tyle:)
Kejmo
Bywalec

Return to Mieszkanie - problemy