Landlord chce za moj depozyt zrobic sobie nowy trawnik

Wszelkie formalnosci i sprawy zwiazane z mieszkaniem: wynajem, zakup, formalnosci, agencje, dofinansowanie. Prosze nie zamieszczac tu ogloszen.

Landlord chce za moj depozyt zrobic sobie nowy trawnik

Postby ane » Tue, 25 June 2013, 18:00

Czy landlord ma prawo zadac ode mnie wymiany trawnika na nowy, z zagrozeniem ze nie odda mi depozytu jesli tego nie zrobie?
Wiem, ze ma powazne problemy finansowe i ze na pewno nie ma juz naszego depozytu.

Przyszedl na inspekcje i wszystko bylo zle. Dodam ze dwa dni wczesniej wysprzatalam dom na blysk. Sprzatam codziennie, ale nie chcialam zeby sie do czegos przyczepil. No to sie przyczepil - do trawnika. Faktycznie nie wyglada on rewelacyjnie, nie jest piekny jak na polu golfowym, ale tez nigdy nie byl. W tym roku snieg spadl dosc pozno, i to tez nie pomoglo mu sie zregenerowac po zimie.
Landlord powiedzial, ze nie dbalismy o trawnik. Kosilismy- to wszystko. Sami. Bo jak sie wprowadzilismy to zaraz zaczeli sie zlatywac, pan od trawnika ( 10 f co dwa tyg.), pan od zywoplotu (20 funtow co 3 tyg), odmowilismy im, bo nagle okazalo sie ze czynsz bedzie kosztowal wiecej niz ustalone, a i tak placimy nie malo.

Mam jeszcze pytanie - czy landlord nie ma obowiazku zostawic kosiarki, jesli jest trawa na ogrodzie? Czy jesli w umowie nie ma nic o dodatkowych kosztach to moze byc zly na nas ze sami kosilismy trawe, a nie ogrodnik?

Pomozcie, bo nerwowo wysiadam...
ane
Nowy na forum

Re: Landlord chce za moj depozyt zrobic sobie nowy trawnik

Postby dorian0404 » Tue, 25 June 2013, 18:48

Nie musial zostawiac Wam kosiarki,ma prawo zazadac naprawy trawnika jesli wyglada gorzej niz przed wprowadzeniem poniewaz ogrod to teren nalezacy do domu i tez trzeba o to dbac poniewaz tez korzystaliscie z niego.Mozesz isc do instytucji ktora sie nazywa Housing Rigts i tam mozesz to wszystko powiedziec ,Pani ktora tam pracuje na pewno Ci jakos pomoze ale trawnik i tak bedziesz musiala naprawic jak i inne szkody ( o ile takowe sa ),tylko wtedy jest szansa na zwrot depozytu
pozdrawiam.
dorian0404
Forumowy wymiatacz

Postby ane » Tue, 25 June 2013, 19:35

Chodzi o to, ze trawnik wyglada jak przed wyprowadzka. Nie mamy malych dzieci, nie chodzilismy po trawie. Korzystalismy tylko z czesci ogrodu wylozonej plytami chodnikowymi.
Przez prawie trzy lata nic nie bylo remontowane,sprawdzane, pozwolil nawet, by piec gazowy naprawil moj chlopak, ktory nie ma zadnych uprawnien, zamiast wezwac fachowca.
Teraz jak sie wyprowadzamy to na nasz koszt chce wszystko wymieniac.
ane
Nowy na forum

Postby dorian0404 » Tue, 25 June 2013, 21:52

To idz do tego biura i opowiedz im wszystko ,pracuja tam przemile panie( jest nawet chyba 1 polka nie wiem czy tlumaczka czy pracownik ale jak ja bylam to slyszalam w pokoju wlasnie obok)sa bardzo pomocne i nikogo nie traktuja z gory,Nam pomogli napisac pismo do Landlorda i sprawa sie pozytywnie rozwiazala wiec pewnie i u Ciebie bedzie ok :)
dorian0404
Forumowy wymiatacz

Postby Karolaaa » Wed, 26 June 2013, 08:59

Ja też korzystałam z Housing Rights, co prawda przez telefon, ale bardzo mi pomogli. Bylam w podobnej sytuacji, tyle ze landlord oprocz depozytu straszył mnie sadem, prawnikami i chcial kolejnych £500 za zdemolowany dom. Dom oczywiście był wyspąrzatany, odmalowaliśmy co było trzeba, a landlord tak jak i Twoj byl w rozpaczliwej sytuacji finansowej i podobno rury odpływowe pozapychalismy i inne wziete z kosmosu.. . Takie zagrywki to częsta praktyka u landlorda, a wg prawa nie może on wydać pieniędzy na nic, ja w mojej umowie miałam paragraf właśnie o tym, było tan napisane tez kto przechowuje depozyt itp.

Głowa do góry, na pewno wszystko się rozwiąże pozytywnie.
Karolaaa
Zadomowiony

Postby Aleks » Wed, 26 June 2013, 14:58

Housng Rights- bardzo pomagaja, na miejscu korzystaja z tzw. language line, jesli sa jakies problemy jezykowe (i radze korzystac z language line, dlatego, ze nawet jesli sie dobrze zna angielski, tu mamy do czynienia z jezykiem prawniczym oraz innym systemem prawnym, wiec lepiej wiedziec dokladnie, co sie chce powiedziec i co do nas mowia:). Housing Rights zajmuja sie wlasnie ta dziedzina- sektorem prywatnym. Tylko raz sie spotkalam ze skarga rodaka na dzialanie HR, zatem jest to w ramach bledu statystycznego. ;)

Pozdrawiam.
Aleks
Zadomowiony

Postby feminiistka » Tue, 31 March 2015, 08:13

Możesz napisać jak się potoczyła sprawa trwaika
feminiistka
Nowy na forum

Return to Mieszkanie - problemy